Medomety tangenciální

Zobrazení 1-9 z 9 položek

Začínáte včelařit? Pro provoz včelnice je nepostradatelný medomet pro účinné odstřeďování medu z plástů. Medomety vybíráme s ohledem na konkrétní potřeby - pro malou včelí farmu jsou nejlepší diagonální modely s ohledem na poměr ceny, kvality a funkčností.

Pro koho jsou určeny tangenciální medomety?

Medomet je zařízení k odstřeďování medu. Vybíráme jej podle druhu medu a velikosti a typu včelstva. Tangenciální model je určen pro začínající včelaře, kteří produkují med především pro vlastní potřebu. Najde uplatnění také jako nouzový model ve větším včelíně.

Jak funguje medomet? Plásty umístíme rovnoběžně se stěnou bubnu a počkáme, až se med vytočí na jedné straně. Pak je otočíme a zopakujeme operaci na druhé straně.  Musíme nastavit správnou rychlost, aby nedošlo k poškození medných rámků.

Je to ideální medomet pro včelstva s několika úly, protože umožňuje odstředění 3 nebo 4 plástů najednou. Tento model se vyznačuje vysokou účinností odstřeďování.

 

Elektrické nebo ruční medomety?

I přes menší rozměry může být medomet v naší nabídce ruční, ručně-elektrický a plně elektrický. Při porovnání doby odstřeďování medu je třeba zdůraznit, že elektrické modely jsou dvojnásobně rychlejší.

V naší nabídce najdete 4 třídy vybavení - úspornou a funkční řadu Minima, standardní Optima a také Classic. Pro nejnáročnější včelaře je určený medomet z řady Premium Line, který je celý vyroben z nerezové oceli a je doplněn dalšími funkcemi.

 

Vysoce kvalitní materiály a důraz na detail

Medomety z naší nabídky jsou k dispozici v různých velikostech - velikost bubnu, a tedy i počet rámků, které přístroj pojme, je třeba přizpůsobit vlastním potřebám. Většina modelů je univerzální, takže můžete odstřeďovat med z různých rámků. Medomety jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů - modely třídy PREMIUM jsou celé z nerezové oceli, zatímco např. modely třídy CLASSIC jsou vyrobeny z nerezového plechu odolného vůči kyselinám.Product added to wishlist
Product added to compare.

Na našich webových stránkách používáme cookies. Více v zásadách ochrany osobních údajů.